Opinie o firmie KGHM Polska Miedź SA

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń firmę i dodaj opinię
Rating: 8.0/10 (1 vote cast)

KGHM Polska Miedź SA (kiedyś: Kombinat Górniczo – Hutniczy Miedzi) jest jedną z najbardziej cenionych spółek skarbu państwa, a także gigantem spośród producentów miedzi i srebra rafinowanego na świecie. Zajmuje się też produkowaniem złota, palladu i platyny oraz ołowiu i innych metali. Trudni się także w wydobywaniu soli kamiennej. Z tych surowców tworzy się głównie: kable i druty, miedź katodową, wlewki okrągłe i srebro rafinowane.

Działalność swą skupia głównie na obszarze Legnicko – Głogowskim Okręgu Miedziowego (LGOM), a dyrekcja ich znajduje się w Lublinie.

KGHM jest notowana jako jedna z największych firm na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i mieści się w składzie indeksu WIG20. Utworzyła wraz z innymi szesnastoma firmami debiut 2009 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych RESPECT Index. Stały się liderami rankingu.

Spółka KGHM Polska Miedź SA daje prace dla ponad 18 tysięcy ludzi, a Grupa Kapitałowa Polska Miedź SA dodatkowo jeszcze dla 10 tysięcy osób (oprócz KGHM International). Licząc wszystkie zatrudnienia, także te z firmami kooperującymi z KGHM można wnioskować, że Polska Miedź daje utrzymanie dla około 100 tysięcy osób!

Adres firmy i kontakt:
ul. Skłodowska- Curie 48
59-301 Lublin
tel. (76) 747 82 00


Dodaj opinie

Złóż obrazek


payday loans